« بازگشت

زنگ انقلاب زنگ تکامل و تعالی انسانی است


به‌‌ گزارش دفتر استاندار و روابط عمومی استانداری یزد، زنگ انقلاب اسلامی هم زمان با آغاز ایام الله دهۀ فجر توسط «سیدمحمد میرمحمدی» استاندار یزد و با همراهی «عباس حیدری» مدیرکل  دفتر استاندار و روابط عمومی استانداری یزد، «مصطفی سالاری» فرماندار یزد، «سيدحسين ميرحسيني» معاون روابط عمومي،‌ تشريفات و امور بين الملل دفتر استاندار و روابط عمومي استانداري، «احمد شیرزاد» مدیرکل آموزش و پرورش استان و اساتید و دانش‌آموزان دبیرستان پسرانۀ حضرت امام حسین(ع) در این دبیرستان نواخته شد.
استاندار یزد در این مراسم با تبریک سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، حضور و مشارکت مردم را اصلی‌ترین عامل پیروزی انقلاب اسلامی ایران دانست و گفت: با ورود حضرت امام خمینی(ره) امید مردم زنده‌تر شد، در 10 روز رژیم شاهنشاهی سقوط کرد و با رهنمودهای خردمندانۀ حضرت امام(ره) نظام قدرتمند جمهوری اسلامی ایران مستقر شد.
«سیدمحمد میرمحمدی» افزود: امسال نظام جمهوری اسلامی دو تن از یاران حضرت امام(ره) حضرت آیت‌الله موسوی اردبیلی و حضرت آیت‌الله هاشمی رفسنجانی را از دست داد که این ضایعۀ بزرگ باید با همبستگی ملّی و کمک عموم مردم جبران شود تا هیچ آسیبی به نظام وارد نشود.
وی ادامه داد: سخن دربارۀ نگرش‌های انقلابیون، شرایط کشور پیش از انقلاب، ایده‌های سوسیالیستی و کمونیستی و نیز گرایش‌های عمده‌ای که قدرت‌های جهانی را جهت‌دهی می‌داد بسیار و در این میان آنچه حائز اهمیت است استفاده از این تجربیات برای مقابله با توطئه‌های دشمنان نظام و حفظ و استقرار انقلاب است.
میرمحمدی ابراز خرسندی کرد که مردم مسلمان ایران با رهبری حضرت امام خمینی(ره) انقلابی تشکیل دادند که جهانیان معتقدند دنیا تا امروز شاهد آن نبوده است و بیان کرد: رمز موفقیت این انقلاب ارزشی و ایدئولوژیک بودنِ آن است و اینکه هدف وسیله را توجیه نمی‌کرد.
استاندار یزد افزود: ایران هیچ‌گاه برای رسیدن به هدف اصول خود را زیر پا نگذاشت و تا هنگامی‌که شاهد جنایت نمی‌شد در قبال ضدانقلاب دست به اسلحه نمی‌برد و سعی‌می‌کرد با رأفت و نرمی مقابله کند.
میرمحمدی زنگ انقلاب را زنگ فریاد تاریخی ملّت شریف ایران علیه رژیم ستم‌شاهی؛ زنگ استقلال‌طلبی، آزادی‌خواهی و ظلم‌ستیزی؛ زنگ سرنگونی رژیم شاهنشاهی؛ زنگ صمیمیت و همدلی مردم و زنگ تکامل و تعالی انسانی دانست.
وی افزود: زنگ انقلاب زنگ بیداری و هشیاری در قبال همۀ توطئه‌ها و دشمنی‌هاست و زنگ انقلاب زنگ فریاد حق‌طلبی ملّت ما، فریاد اسلام‌خواهی ملّت ، زنگ اتحاد، همدلی و همکاری ملّت ایران است و مردم ایران باید هر ساله بیش از قبل برای یادآوری انقلاب و آرمان‌هایش تلاش کنند.
میرمحمدی خاطرنشان کرد: جوانان و دانش‌آموزان استان نه تنها در ارتباط با مسائل آموزشی بلکه در مسائل پرورشی نیز سرآمد سفیران اخلاق و درستی و صداقت هستند و باید این دارالعبادگی را در رفتار و حرکات خود بازتاب دهند تا در هرکجا که حضور دارند برای جوامعی که فاقد این ارزش‌ها هستند تأثیرگذار باشند.
گفتنی است استاندار یزد با بیان اینکه ان‌شاالله با نواختن زنگ انقلاب اهداف و ارزش‌های انقلاب اسلامی در ذهن دانش‌آموزان و جوانان انقلاب جریان داشته باشد، زنگ انقلاب را در مؤسسه خیریّه فرهنگی آموزشی حضرت امام حسین(ع) یزد به صدا درآورد.
 تیزر دهه فجر

طرح بنر


280x380


500x300

عناوین ایام الله دهه فجر


یک‌شنبه 12 بهمن:
انقلاب اسلامی ، امام خمینی ره ، ولایت فقیه و رهبری
دوشنبه 13 بهمن:
انقلاب اسلامی ، مردم‌سالاری دینی ، مدیریت جهادی و اقتصاد مقاومتی
سه‌شنبه 14 بهمن:
انقلاب اسلامی ، جوانان ، هویت ملی ، علم و فناوری
چهارشنبه 15 بهمن:
انقلاب اسلامی ، استحکام خانواده ، زنان و سبک زندگی ایرانی – اسلامی
پنج‌شنبه 16 بهمن:
انقلاب اسلامی ، ایمان ، جهاد و شهادت
جمعه 17 بهمن:
انقلاب اسلامی ، ببیداری اسلامی ، عدا لت‌گستری و حکومت جهانی حضرت مهدی(عج)
شنبه 18 بهمن:
انقلاب اسلامی ، توسعه فرهنگی ، عدالت و تمدن اسلامی
یک‌شنبه 19 بهمن:
انقلاب اسلامی ، اقتدار ملی ، استکبار‌ستیزی و مقابله با افراط‌گرایی و تروریسم
دوشنبه 20 بهمن:
انقلاب اسلامی ، خودباوری ، جامعه دینی و حاکمیت ارزش‌های اسلامی
سه‌شنبه 21 بهمن:
انقلاب اسلامی ، اتحاد و عزم ملی ، وحدت و انسجام امت اسلامی
چهارشنبه 22 بهمن:
انقلاب اسلامی ، استقلال ، آزادی ، جمهوری اسلامی